„JEST TAKI DZIEŃ..” VI CHARYTATYWNY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W STASZICU!

05.01.2017r. właśnie tego dnia w IV.LO. im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej,
odbył się już  po raz VI- Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek, który na stałe wpisał się w harmonogram uroczystości miejskich.

Na scenie zaprezentował się chór „Camerata” pod kierunkiem pani Iwony Świderskiej, szkolna orkiestra pod batutą pana Piotra Kalisza oraz uczniowie i absolwenci
z przygotowanymi aranżacjami kolęd i pastorałek. Koncert objął patronatem Prezydent Miasta Biała  Podlaska pan Dariusz Stefaniuk. W tym roku szkoła zorganizowała konkurs, który miał zachęcić uczniów z klas gimnazjalnych całego powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska do wspólnego kolędowania. Wybór zwycięzcy był bardzo trudny, wszyscy uczestnicy pokazali jak wielki talent posiadają.  Jury postanowiło nagrodzić Bartosza Kaliszuka  z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej.
Zwycięzca konkursu wykonał utwór podczas VI Charytatywnego Koncertu Kolęd. Niespodzianką tegorocznego Koncertu był występ Zastępcy Prezydenta Miasta Biała Podlaska,  pana Michała Litwniuka, który zagrał i zaśpiewał kolędę „Gdy śliczna Panna”.
Koncert zaangażował całą społeczność szkolną. Dyrekcję, z panem dyrektorem
Stanisławem Romanowskim na czele, nauczycieli i innych pracowników szkoły, rodziców,
oraz przede wszystkim uczniów. Warto podkreślić, że szczególny wkład w jego zorganizowanie mają: pani profesor Magdalena Nowosielska i pani profesor Anna Wojtiuk.
To one są jego pomysłodawczyniami i już od 6 lat głównymi organizatorkami. Uczniowie z naszego zespołu  szkolnego, pokazali śpiewem  i grą swoje dobre serca.  Pragnęli podzielić się z innymi tym, czym mogą. Częścią siebie, swoimi talentami.  Cieszymy się, że są tacy ludzie wśród nas.
Na koniec IV Charytatywnego Koncertu Kolęd i Pastorałek wszyscy uczestnicy wykonali piękny utwór
pt. „Pierwsza gwiazda”.  Mam nadzieję, że VII Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek będzie równie udany jak tegoroczny.

 

Pisała Daria Szkodzińska IIa

 

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor kursu j. angielskiego

Sponsor IVLO