StachTV

Telewizja szkolna

TV Stach to szkolna telewizja prowadzona przez uczniów z różnych klas naszego liceum.  Pomysł na jej utworzenie narodził się dwa lata temu  wśród uczniów klasy humanistycznej. Uczniowie postanowili tworzyć nie tylko relacje prasowe, ale także przygotowywać materiały filmowe z różnego rodzaju imprez szkolnych.            Dzięki szkolnej telewizji dziennikarze TV Stach relacjonują wydarzenia  m.in. z akademii szkolnych wyjazdów itp. W ramach działań uczniowie przeprowadzają również sondy, robią zdjęcia czy tworzą filmy konkursowe.

Przygotowywane materiały filmowe i fotograficzne są publikowane na portalu społecznościowym facebook: a także w serwisie youtube. Dzięki temu ich zasięg jest praktycznie nieograniczony i pozwala na bieżąco śledzić nowe materiały.

Portal działa od dwóch lat i cieszy się sporym zainteresowaniem młodzieży. W tym czasie powstało blisko 50 relacji telewizyjnych, które zostały odtworzone w wielu tysiącach razy na portalu youtube. Telewizja, oprócz celów informacyjnych i rozrywkowych, ma również charakter dokumentacyjny. To jedyna  funkcjonująca telewizja tworzona przez młodych ludzi w regionie, która daje im wyobrażenie o pracy dziennikarza, a przede wszystkim jest dobrą zabawą.

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Moja szkoła w obiektywie”. Zobacz zgłoszone filmy:

Radosław Czyż, Patryk Kukawski, Michał Dzialuk, Karol Artyszuk, Oskar Kalicki
„IV LO im. St. Staszica w Białej Podlaskiej”

Diana Cep, Gabriela Ciołek, Agata Kaczmarek, Beata Kaczmarek ,Aleksandra Klimowicz
„Staszic w 4 słowach”

Mateusz Łubik, Damian Dmitruk, Jakub Kurowski, Hubert Makarewicz, Damian Łukasiewicz
„Typowy dzień w Staszicu”

Otrzęsiny klas I 2014/2015

Film Sary Sawczuk pt. „Staszic”.

Film zajął II miejsce w wojewódzkim konkursie „Moja szkoła w obiektywie” kategoria film.

Współpracujemy:

Warto zobaczyć: 

 

 


Sponsor kursu j. angielskiego

Sponsor IVLO