Klasa plastyczna

KLASA O NACHYLENIU PLASTYCZNYM

Od 1994 roku w szkole realizowany jest program autorski klasy o nachyleniu plastycznym. Edukacja artystyczna uczniów trwa przez wszystkie lata nauki w liceum. Program obejmuje zajęcia plastyczne z rysunku, malarstwa oraz zajęcia z historii sztuki, wiedzy o kulturze.

Lekcje plastyki prowadzone są nie tylko w szkole. Organizowane są również w terenie zajęcia warsztatowe. W grudniu 2005 roku odbyły się zajęcia warsztatowe w Hołowni z rzeźby, tkactwa oraz plecionki ze słomy. Corocznie organizowane są dla klasy drugiej plenery malarskie, które odbyły się w Piwnicznej, Kazimierzu Dolnym, Krakowie, Zakopanem, Bustryku. W szkole odbywają się cyklicznie poplenerowe i semestralne wystawy prac plastycznych uczniów tych klas. Promocja twórczych uzdolnień naszej młodzieży odbywała się przez organizowanie wystaw w Galerii Podlaskiej, Domach Kultury w Białej Podlaskiej, Lublinie i Brześciu.

Absolwenci tych klas kontynuują dalszą naukę na uczelniach artystycznych o takich kierunkach jak: historia sztuki, architektura, malarstwo czy konserwacja dzieł sztuki.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Honorata Kotyra i Magdalena Trzeciak z kl II D uzyskały WYRÓŻNIENIE na szczeblu międzynarodowym
w XXXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. „MOJA PRZYGODA W MUZEUM”, organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Krajobraz wokół mnie”  zorganizowany przez Instytut Architektury Krajobrazu. KUL Lublin. Nasi uczniowie zajęli I miejsce, III miejsce i wyróżnienia. orazz przyznane INDEKSY na kierunek Architektura Krajobrazu KUL. Wyróżnieni uczniowie: Łobacz Dominika III D, Dudek Marcin III D, Sacewicz Patrycja kl. III D, Biegajło Marlena kl III D.

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „ Człowiek w krajobrazie”  zorganizowany przez Instytut Architektury Krajobrazu. KUL Lublin.   II miejsce oraz przyznany INDEKS na kierunek Architektura Krajobrazu KUL –        Kowieska Kinga III D

Konkurs Plastyczny „Znany Bialczanin  w karykaturze 2016” organizowany przez Bialskie Centrum Kultury KK „Scena” w Białej Podlaskiej. Uczniowie zajęli I, II i III miejsce oraz zdobyli wyróżnienia.

Trzeciak Magdalena kl. I D,Kotyra Honorata kl. I D, Żuk Magdalena II D, Szlendak Wioleta kl. I D, Czech Magdalena kl. II D, Jarocka Karolina kl. I D,Śmiecińska Kinga kl. I D

PLENER MALARSKI

Plener odbył się 21-25.05.2016. Baza noclegowa była w Bustryku k.Zakopanego. Tam także malowaliśmy na zboczach Pasma Gubałowskiego i eksperymentalnie barwiliśmy nasze koszulki. Zwiedzaliśmy zamek w Niedzicy oraz Zakopane gdzie wjeżdżaliśmy na Gubałówkę i Kasprowy. Pogoda była piękna i sprzyjała twórczej pracy.

 

PRACE UCZNIÓW Z KLAS PLASTYCZNYCH
[supsystic-gallery id=31 position=center]

Dodaj komentarz

Współpracujemy:

Warto zobaczyć: 

 

 


Sponsor kursu j. angielskiego

Sponsor IVLO