Pedagog

„Zrozumienie korzeni swojej osobowości kluczem do zrozumienia siebie i innych”

Dawid Field

Pedagog szkolny: mgr Beata Pawluk

Dyżury pedagoga w godzinach:
pon.09.00-13.00
wt. 10.00-15.00
śr. 09.00-13.00
czw. 09.00-14.00
pt. 08.00-12.00.
Zapraszamy do kontaktu przez e-dziennik i TEAMS. W razie potrzeby istnieje możliwość umówienia się na spotkanie w szkole lub rozmowę telefoniczną po uprzednim uzgodnieniu terminu.

Nie bójmy się pomagać ludziom !!!

Warto pomagać ludziom zarówno najbliższym jak i całkiem obcym. Nie można być egoistą i myśleć tylko o sobie, należy zwracać uwagę na krzywdę innych. Nie odmawiaj pomocy jeśli ktoś o nią prosi. Staraj się pomagać bezinteresownie, nie licząc na jakąś nagrodę, bo najpiękniejszą nagrodą jest zwykłe „DZIĘKUJĘ”. Pomaganie innym oznacza czynienie dobra, które prędzej czy później do ciebie wróci.

Naucz się słuchać !!!

Każdy z nas czasami czuje się samotny. Każdy z nas potrzebuje bliskiej osoby, aby porozmawiać o swoich problemach czy podzielić się szczęściem jakie nas spotkało. Przyjaciel w życiu każdego człowieka zajmuje bardzo ważne miejsce. Nauczmy się słuchać i rozmawiać o problemach, a to właśnie będzie największą pomocą jaką możemy ofiarować drugiej osobie.

Nie bądź obojętny !!!

Pomoc ludziom niewidomym jest bardzo ważna. Istnieje wiele organizacji, stowarzyszeń, które starają się pomóc tym osobom. Taką pomoc można rozpatrywać w formie materialnej i niematerialnej. Ale także każdy z nas może pomóc tym ludziom. Niewidomi bardzo często potrzebują naszej pomocy, więc nie odwracajmy się jak proszą nas o pomoc nawet w najbardziej codziennych czynnościach jak przejście przez ulicę lub otwarcie drzwi. Tak nie wiele musimy zrobić, aby tak bardzo pomóc osobom niewidomym.

Okażmy szacunek starszym ludziom!!!

Jest wiele sytuacji, w których dobre wychowanie jest potrzebne, aby okazać szacunek starszym ludziom. Wystarczy, aby ustąpić miejsca w autobusie, pomóc przejść przez ulicę czy zanieść zakupy do domu. Nawet drobne uczynki z naszej strony ułatwią im życie codzienne. Dajmy im więcej powodów do radości, aby starość nie okazała się szarym, monotonnym dniem.

Stań w obronie innych !!!

Wiele razy spotykamy się z przemocą czy to w szkole, czy na boisku, czy nawet na osiedlu. Młodsze dzieci nie są w stanie obronić się przed agresją starszych, którzy wyłudzają pieniądze czy po prostu dla zabawy znęcają się nad młodszymi. Dlatego nie bądź biernym obserwatorem takich zjawisk i stań w obronie poszkodowanej osoby. Powiadom osoby kompetentne, które zajmą się tym problemem.

Ty także możesz uratować komuś życie!!!

Jesteś świadkiem lub w pobliżu wypadku – nie odchodź! To właśnie ty możesz uratować życie ludziom dzwoniąc po pogotowie lub udzielając pomocy jeżeli przeszedłeś kurs pierwszej pomocy. Oddając krew także pomagasz ludziom poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach.

Dodaj komentarz

Współpracujemy:

Warto zobaczyć: 

 

 


Sponsor kursu j. angielskiego

Sponsor IVLO