SPOTKANIE Z ABSOLWĘTKĄ

Praca w liniach lotniczych wiąże się ze spełnieniem szeregu wymogów formalnych. Aparycja w tym zawodzie ma znaczenie, ale nie jest pierwszorzędnym kryterium.  Najważniejsza jest biegła znajomość języka obcego. Wiodącym językiem jest przyjęty jako międzynarodowy język angielski.  

W grupie, w której znajdują się wymagania na stewardessę czy stewarda, są takie cechy jak cierpliwość, opanowanie i odporność na stres. Na pokładzie samolotu można spotkać naprawdę różnie zachowujące się osoby, dlatego stewardessa pomimo nieprzyjemnych sytuacji powinna być zawsze miła i uśmiechnięta oraz spokojna.  

Osoby pracujące w tym zawodzie muszą wzbudzać zaufanie i dawać pasażerom poczucie bezpieczeństwa. W razie zagrożenia nie wolno im okazywać emocji, aby na pokładzie nie wybuchła panika. Muszą działać szybko i pewnie, a także w razie potrzeby uspokajać pasażerów, więc liczą się umiejętności komunikacyjne i podejście psychologiczne. Wszelkie informacje  o tym zawodzie przekazała nam Adrianna Rogalska która jest absolwentką naszej szkoły. 

Linki

https://uonetplus.vulcan.net.pl/bialapodlaska/

 

 

Ligi przedmiotowe

Projekty

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO