Dzień Języków Obcych

Pierwszy dzień wiosny w Staszicu to, jak co roku, Dzień Języków Obcych. A że uczymy się aż pięciu języków to mamy co świętować.

Program tegorocznego święta był bardzo bogaty. Był konkurs literacki, zrealizowany przy użyciu aplikacji Kahoot, był Treasure Hunt czyli poszukiwanie ukrytego „skarbu” z wykorzystaniem kodów QR, konkurs plastyczny no i oczywiście konkurs piosenki obcojęzycznej, który ma swoją publiczność i cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane po raz pierwszy we współpracy z Państwową Szkołą Wyższą w Białej Podlaskiej warsztaty tłumaczeniowe. Pracownicy dydaktyczni PSW pani Barbara Struk i pan Daniel Sawczuk oraz troje studentów anglistyki poprowadzili dla naszych uczniów bardzo ciekawe warsztaty tłumaczeniowe:  „O sztuce tłumaczenia napisów do filmów” oraz  „Mocna kawa nie jest taka zła – Voice-over”

Ostatnim, ale za to bardzo spektakularnym punktem programu były zajęcia taneczno-fitnessowe SALSATION poprowadzone przez profesjonalną trenerkę Zumby i Salsation panią Martę Książak, naszą absolwentkę. I choć pogoda za oknem była ponura to wspólny taniec rozgrzał nasze serca i naprawdę poczuliśmy, że nadeszła już wiosna.

 

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor kursu j. angielskiego

Sponsor IVLO