Dzień Otwarty w Staszicu

23 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Kandydaci do naszej szkoły mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, posłuchać występów zespołu YELO, chóru, obejrzeć wystawę prac plastycznych. Mogli też wykonać eksperymenty chemicznie, fizyczne i biologiczne. W każdej klasie czekały różne atrakcje.

Rozstrzygnięty został również konkurs „Poznaj Staszica” Otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń do konkursu.
Zgłaszali się uczniowie z gimnazjum w Białej Podlaskiej, Konstantynowie, Zalesiu, Sarnakach, Podedwórzu, Ciciborze Dużym, Łomazach, Sworach, Chotyłowie, Janowie Podlaskim.

Nagrodzone osoby:
I miejsce: nagroda Smartfon SAMSUNG Galaxy J5
Joanna Laszuk (Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Konstantynowie)

II miejsce LOSOWANIE DWÓCH: Pendrive 32 GB
Wylosowane zostały następujące osoby:
Martyna Kościan (Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Huszlewie)
Aleksandra Kudewicz (Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

W  ramach Dnia Otwartego Szkoły odbyły się warsztaty z języka rosyjskiego dla gimnazjalistów, przygotowane przez przedstawicieli Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS  w Lublinie, p.t. „Język rosyjski na wesoło”. Pani mgr Dorota Głuszak oraz studentki – pani Ilona Żelechowska i pani Katarzyna Król,  w sposób bardzo interesujący  i zabawny zachęcały młodzież do nauki tego pięknego języka. Gimnazjaliści chętnie wykonywali poszczególne zadania, tłumaczyli zdania, rozwiązywali rebusy. Przy okazji było dużo śmiechu, gdy okazywało się, że identycznie brzmiące w obu językach wyrazy, znaczą zupełnie coś innego.

 

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor kursu j. angielskiego

Sponsor IVLO