Wieczór poezji autorskiej Joanny Sołoduchy – uczennicy z kl. III D

Wieczorek poetycki uczennicy naszej szkoły – Joanny Sołoduchy odbył się 10 marca 2016r. w małej salce na dole, która w tym wyjatkowym czasie zamieniła się w literacką kawiarenkę…Stoliki, świece, kadzidełka, muzyka, reflektory stworzyły atmosferę magii i odpowiedni klimat. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00, goście nie zawiedli, bowiem licznie przyszli wysłuchać tworczości uzdolnionej Joanny.

W trakcie wieczorku członkowie klubu literackiego Alter ego przeczytali wiele wierszy oraz opowiadanie. Teksty były emocjonujące, niektóre kontrowersyjne, ale jeśli sztuka wywołuje emocje tzn., że spełniła swoją funkcję. Wiersze Joanny odzwierciedlały tematy egzystencjalne, trudne relacje oraz poszukiwanie dobrej i pięknej miłości…Okazuje się, że wiele bolesnych doświadczeń czy sytaucji często były inspiracją dla mlodej poetki. Ponadto literatura i filmy to również źródło odniesienia wielu jej tekstów.Wiersze z pewnością niebanalne, nietuzinkowe, intrygujące…. podobnie jak osobowość Joanny.

To niezywkły wieczór, ktory na pewno długo będziemy pamiętać…Magia spotkania oczarowała nas zupełnie. Ktoś z gości, słusznie zresztą, zauważył, że Joanna łączy ze sobą słowa w ciekawy sposób, umiejętnie bawi się słowem, stosując gry językowe. Myślę, że wszyscy byliśmy pod wrażeniem, między innymi też dlatego, że teksty Joanny były bardzo osobiste.

Na koniec spotkania odbyła się dyskusja, oczywiście dotycząca tworczości poetki. Można było zadawać pytania oraz podzielić się refleksjami, przemyśleniami, czy też rozwiać pewne wątpliwości. Rozmowa okazała się potrzebna, Joanna odpwiadała na pytania gości, wyjaśniała sytuacje, o jakich pisała… Podchodziła do stolików, przy których siedzieli tak licznie przybyli goście, swobodnie oraz spokojnie opowiadała o swojej twórczości. Powinniśmy być dumni, że mamy w szkole osoby, które piszą i nie boją się „odkrywać siebie” na forum publicznym.

Nie można zapomnieć o muzyce, która świetnie wkomponowała się w charakter spotkania….oraz o klimatycznej dekoracji. Można było usłyszeć między innymi: utwory polskiej grupy Moonlight, Renaty Przemyk, czy ścieżkę dźwiękową z filmu INK. Wieczorek uatrakcyjnił występ wokalny poetki, która przy dźwiękach gitary (grał Daniel Obroślak z kl. IIIC) zaśpiewała utwór „Noc” Piotra Roguckiego – lidera grupy COMA.

Wieczór przygotowali uczniowie należący do klubu literackiego „Alter ego„: Karolina Szaniawska IIID, Karolina Przybysz ID, Weronika Kaliszewska ID, Maria Potocka ID, Paulina Markowska IE, Marta Kimsa IE oraz koleżanki z klasy Joanny: Kinga Kowieska IIID i Magdalena Pykacz IIID, natomiast nad całością czuwała P. Justyna Lipka.

Wieczoreki poetyckie to ciekawe, inspirujące przedsięwzięcie, ktore pomaga nam zastanowić nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne…i pozwala na chwilę po prostu się zatrzymać…

1

 

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor kursu j. angielskiego

Sponsor IVLO