„Unissons les cultures-Łączmy kultury”

„Unissons les cultures-Łączmy kultury”

uczestnicy projektu uczestnicy w Urzędzie Miasta Biała Podlaska
Wizyta młodzieży z zagranicy, która przyjechała do nas w ramach programu Comenius dobiegła końca. Podczas całego tygodnia odbyło się wiele spotkań, warsztatów jak również dyskusji poświęconych tematowi przewodniemu polskiej części projektu czyli systemowi edukacji. Oprócz obserwacji zajęć szkolnych, w programie znalazły się takie atrakcje jak wizyta w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim, lekcja przyrody w Serpelicach połączona ze zwiedzaniem przepięknych nadbużańskich terenów, warsztaty edukacyjne w Hołownie na temat dawnych polskich zawodów, tradycyjnych sposobów uprawy zbóż oraz pieczenia chleba. Zagraniczni goście poznali genezę polskiego, narodowego tańca- poloneza i nauczyli się kilku podstawowych układów. Mieli również możliwość spróbowania najbardziej typowych potraw kuchni polskiej. Ostatnie zajęcia projektowe realizowane były w Warszawie. Uczestnicy wymiany wzięli udział w zajęciach w Muzeum Powstania Warszawskiego, odwiedzili Pałac i ogrody w Wilanowie a także warszawską Starówkę. W ciągu całej wizyty nie tylko zapoznali się z polskim systemem edukacji, ale również odwiedzili instytucje wspierające szkoły w realizacji zadań dydaktycznych a przede wszystkim poznali nasze miasto i region. Podczas ewaluacji projektu większość zagranicznych gości przyznała, że nie spodziewała się, że Polska jest tak pięknym, interesującym i gościnnym  krajem. W marcu 2014r. uczniowie wyjadą do Bułgarii a w maju do Belgii. Dziękuję serdecznie dyrekcji naszej szkoły oraz rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w projekt i sprawili, że młodzież wyjeżdżała z Białej Podlaskiej z bagażem miłych i radosnych wspomnień. Szczególne podziękowania za osobiste zaangażowanie i poświęcony w przygotowanie i realizację projektu czas, kieruję do nauczycieli: p. Marcina Lenza, p.Renaty Maj, p. Anny Wojtiuk, p. Bożeny Kłoczewskiej, p. Andrzeja Chwedoruka, p. Anny Myć, p. Bożeny Kowalewskiej, p. Magdaleny Nowosielskiej,p. Anety Pszczoły- Dołęzka, p. Elżbiety Centkowskiej,  p. Agnieszki Sawickiej, p. Moniki Karmasz oraz p. Iwony Świderskiej i p. Ireneusza Litwiniuka.

– szkolny koordynator projektu Małgorzata Górak zobacz zdjęcia

Zobacz Regulamin udziału w projekcie COMENIUS

 

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor IVLO