Dzień Językowy

Dnia 21 marca 2016 r. odbył się w naszym Liceum doroczny Dzień Języków Obcych. W programie znalazły się: konkursy w pięciu językach obcych- angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i francuskim, wykład pana dr Jarosława Krajki (UMCS) pt. „Czy korpus prawdę Ci powie?”, warsztaty z języka niemieckiego prowadzone przez konsultanta metodycznego panią Wiesławę Iwaniak z wydawnictwa Pearson oraz Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym rywalizowało 10 wykonawców prezentując utwory w
4 językach obcych. Na zakończenie uczniowie klasy 2F wykonali taniec szkocki do tradycyjnego utworu „Dashing White Sergeant”. Chętni uczniowie wzięli też udział w konkursie plastycznym, w którym mieli za zadanie zobrazować idiomy w językach obcych.

Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Konkurs języka angielskiego:

 1. miejsce: Michał Okoń (kl. 1F)
 2. miejsce: Marta Michaluk (kl. 2E)
 3. miejsce: Rafał Wrzosek (kl. 2B), Karol Szpura (kl. 2B)

Konkurs języka rosyjskiego:

 1. miejsce: Weronika Kobylińska (kl.1E)
 2. miejsce: Rozalia Pawelec (kl. 1E), Paula Dżegan (kl. 2F)
 3. miejsce: Aleksandra Swirid (kl. 1A)

Konkurs języka niemieckiego:

 1. miejsce: Alicja Reluga (kl. 2B)
 2. miejsce: Magdalena Klimowicz (kl. 2B)
 3. miejsce: Mikołaj Potocki (kl. 2B)

Konkurs języka hiszpańskiego:

 1. miejsce: Kamil Bilkiewicz (kl. 1F)
 2. miejsce: Irmina Firysiuk (kl. 1A)
 3. miejsce: Agnieszka Fiałek (kl. 1F), Daniel Smyła (kl. 1F)

Konkurs języka francuskiego:

 1. miejsce: Joanna Sołoducha (kl. 3d) 
 2. miejsce: Magdalena Łapińska (kl. 2a)
 3. miejsce: Sylwia Frończuk (kl. 2d)

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej (głosowanie jury):

 1. miejsce: Natalia Szewczuk (kl. 1E) – angielska piosenka pt. „Allelujah”
 2. miejsce: Angelika Pieńkus (kl. 2C)- francuska piosenka pt. „Ma philosophie”
 3. miejsce: Karolina Szaniawska (kl. 3D)- angielska piosenka pt. „The Best Life Ever”
  Daria Szkodzińska (kl. 1A)- angielska piosenka pt. „Uncover”

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej (głosowanie publiczności)

 1. miejsce: Natalia Dymecka (kl. 3C)- angielska piosenka pt. „A Thousand Years”
 2. miejsce: Julia Szcześniak (kl. 2C)- niemiecka piosenka „Durch den Monsun”
 3. miejsce: Daria Szkodzińska Daria Szkodzińska (kl. 1A)- angielska piosenka pt. „Uncover”

Konkurs plastyczny (IDIOMY)

 1. miejsce: Paulina Sawicka (kl. 2D)- „Hold your horses
 2. 1 miejsce: Paulina Sawicka (kl. 2D)- „Hold your horses” miejsce: Monika Żelizkowicz (kl. 2D)- „A drop in the ocean”
 3. miejsce: Wioleta Szlendak (kl. 1D)- „Le chat parti les souris dansent”

wyróżnienia:

 1. Sylwia Frończuk (kl. 2D) „Cry for the moon”
  4
 2. Magdalena Trzeciak (kl. 1D)
  ?
 3. Karolina Jarocka (kl. 1D)
  6
 4. Honorata Kotyra (kl. 1D)
  7

 

Szwajcaria bliżej nas” – spotkanie z panią Wiesławą Iwaniak

18 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Wiesławą Iwaniak, germanistką pracującą w Wydawnictwie PEARSON, zorganizowane przez nauczycieli języka niemieckiego. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas I i II, uczęszczający na zajęcia języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym. Nasz gość opowiadał nam o zwyczajach, tradycjach, położeniu oraz organizacji niemieckojęzycznego państwa – Szwajcarii. Dowiedzieliśmy się na przykład, że państwo składa się z kantonów, ludność mówi tam w czterech językach, a poza nimi istnieje ponad 200 dialektów. Pani Wiesława Iwaniak opowiedziała historię powstania Szwajcarii i jej założyciela –Wilhelma Tella. Później mieliśmy okazję opowiedzieć o największych miastach tego państwa, co niezwykle spodobało się naszemu gościowi. Na koniec został przeprowadzony quiz z wiedzy, którą zdobyliśmy na spotkaniu. Pamiątką z tych zajęć są zdjęcia i nasze wspomnienia. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę z Wydawnictwem PEARSON.

 

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor kursu j. angielskiego

Sponsor IVLO