Comenius

Logo programu Comenius Od 16 września będziemy gościli w naszej szkole grupę 29 uczniów
i 6 nauczycieli  z Belgii, Bułgarii i Włoch, którzy przyjadą do nas
w ramach projektu Comenius „Unissons les cultures-Łączmy kultury”. Tematem przewodnim  będzie organizacja systemu edukacji w krajach realizujących partnerstwo .  Wizyta, która potrwa tydzień, została przygotowana w taki sposób, by zagraniczni goście mogli jak najlepiej poznać kulturę, zwyczaje, historię naszego kraju, środowisko naturalne oraz sytuację społeczno- ekonomiczną naszego regionu.  Młodzież będzie mieszkała w tym czasie w domach naszych uczniów.
W programie znalazły się m.in.: Wizyta w Urzędzie miasta Biała Podlaska, lekcje w bibliotece Barwnej i w Multicentrum, lekcja w Muzeum Południowego Podlasia, zwiedzanie Białej Podlaskiej, lekcje w Krainie Rumianku (Hołowno), zajęcia terenowe w Janowie Podlaskim
i Serpelicach oraz zwiedzanie Warszawy. W marcu 2013r. 11 osób ze Staszica wyjechało na wymianę do Włoch do liceum  w Agropoli.  Na wiosnę przyszłego roku planowane są wyjazdy do szkół w Bułgarii i Belgii.
Logo FRSE Projekt wymian młodzieżowych w Staszicu  jest częścią programu COMENIUS PARTNERSKIE PROJEKTY SZKÓŁ prowadzonego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

 

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor IVLO