DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI AWF i PROJEKT SPOŁECZNY NASZYCH UCZENNIC

27 marca AWF Biała Podlaska zaprasza na DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Projekt „15 sekund” to grupa 4 dziewczyn z naszego liceum biorących udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”, polegającej na inicjatywie edukującej i poprawiającej życie naszego społeczeństwa.

Grupa zgłosiła się do udziału w tym przedsięwzięciu a tematem działań jest udowodnienie szkodliwości nadmiernego oglądania krótkich filmów, niewinnych Reelsów czy Tiktoków, które powodują przebodźcowanie.

Kilkusekundowe filmiki oglądane przez młodzież przez parę godzin dziennie negatywnie wpływają na nasze samopoczucie, czy też koncentrację. Są to godziny spędzone na dostarczaniu dużej ilości zazwyczaj zbędnych informacji w bardzo krótkim czasie. Nastolatki chętniej sięgają po taki rodzaj rozrywki, aniżeli mieliby poświęcić czas na obejrzenie wartościowego dłuższego filmu.

Dziewczyny Chcą pokazać jak w zrównoważony sposób korzystać z codziennych technologii tak aby nie stały się naszym uzależnieniem.

Skutkiem poszukiwania rozwiązania danego problemu jest wydarzenie organizowane we współpracy z AWF Biała Podlaska, podczas „Dnia Otwartych Drzwi”.

Tego dnia odbędą się 4 wykłady prowadzone przez wykładowców z całej Polski:

dr hab. inż. Rafał Kobyłecki – profesor Politechniki Częstochowskiej.

mgr Mariola Szupiluk – dziennikarka, nauczycielka

mgr Jakub Łobiński – psycholog

mgr Izabela Szymańska, w Internecie znana jako Latex Coach – Infulencerka, Coach

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, będzie można zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną uczelni, podczas tego wydarzania będzie realizowany projekt naszych uczennic.

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor kursu j. angielskiego

Sponsor IVLO