Zakończenie projektu Erasmus+

               Projekt Erasmus+ „Przez historię, do nowych doświadczeń, nowych światów, nowych nadziei…” dobiegł końca. Stworzył on okazję do promowania wartości europejskich i trwałych relacji międzyludzkich. Dla wszystkich uczestników był ekscytującym i wartościowym przedsięwzięciem.
Dużym atutem było przygotowanie młodzieży do wejścia w dorosłe życie i danie szansy do realizacji działań w grupach międzynarodowych, co rozwinęło umiejętność pracy w zespole i kreatywność.     Młodzi ludzie stali się pewniejsi siebie, opanowali sztukę planowania, przygotowywania i zbierania materiałów, promocję i prezentację siebie i swoich prac.
Szczególnie ważna okazała się komunikacja, zarówno w grupie szkolnej (w języku macierzystym) jak i w grupach wielonarodowościowych (w językach obcych).
               Projekt ten umocnił w uczestnikach poczucie, że kontakty z innymi ludźmi oraz podróże zwiększają zasób wiedzy, kształtują pozytywne postawy moralne, dają możliwość wymiany doświadczeń i szansę na lepsze przygotowanie się do wejścia na tak wymagający obecnie rynek pracy.
Pandemia Covid-19, mimo, że uniemożliwiła niektóre działania, pozwoliła na opanowanie technik pracy w stresie, wzmocniła samodyscyplinę uczestników oraz organizację pracy. Mamy nadzieję, że niedługo znowu będzie można wyruszyć w podróż bez rygorystycznych wymagań sanitarnych.
Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom projektu z IV LO oraz naszym partnerom ze szkół w Bułgarii, Francji i Włoszech.
Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym uczestnicy projektu dzielę się swoimi wrażeniami.
https://www.youtube.com/watch?v=NuI05upmmDA

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor IVLO