Warsztaty z grafiki komputerowej

Dnia 4 marca 2021 roku odbyły się warsztaty online dotyczące grafiki komputerowej, które poprowadził dr Marek Dziuk – wykładowca Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Zajęcia dotyczyły tematu bardzo popularnego w dzisiejszych czasach, czyli sposobów prowadzenia portali społecznościowych. Wyjaśniono nam, jak należy działać, aby profile dynamicznie rozwijały się i przynosiły korzyści. Poznaliśmy schematy działania oraz to jak należy zachowywać się w Internecie. Pan dr Marek Dziuk przedstawił poszczególne serwisy społecznościowe, m.in. Instagram, który należy prowadzić z estetyką, pamiętać o oryginalnych i atrakcyjnych treściach i unikać kopiowania treści. Kolejnym serwisem był Facebook, który daje szerokie możliwości prowadzenia skutecznej reklamy. Wypowiadano się również na temat Twitter’a, na którym dominują Hasztagi, które obecnie zapewniają duży zasięg odbiorców i możliwość wypromowania naszego profilu. Oprócz pozytywów wspomniano również o negatywach bycia w sieci: zagrożenie utracenia tożsamości, komunikowanie się z osobami, często podającymi się za kogoś innego.

W kolejnej części spotkania zostały wyjaśnione podstawy grafiki oraz udzielone zostały wskazówki jak możemy uzyskać najlepsze efekty swojej pracy. Przedstawiono nam darmowe wersje programów graficznych, które możemy wykorzystywać do rozwijania pasji bądź do wykonywania najprostszych prezentacji. Wyjaśniono nam jak działa Canva i Ilustrator. Przedstawiono nam również pakiet Adobe, w którym odnajdziemy narzędzia do tworzenia grafiki czy montażu.

 

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor IVLO