“Tajniki rysowania w oparciu o poznane zasady perspektywy”W dn. 17 – 18.02.2021 r. uczniowie klas plastycznych uczestniczyli w cyklu warsztatów z rysunku odręcznego prowadzonych przez pania dr Kingę Palus z Wyższa Szkoła Techniczna w KatowicachUczniowie poznawali zasady perspektywy, zapoznali się z pracami rysunkowymi studentów WST w Katowicach, które stały się inspiracją do wykonywanych ćwiczeń praktycznych. Każdy uczestnik miał za zadanie przedstawienie prostopadłoscianów w perspektywie zbieżnej jedno i dwuzbieżnej. Dzięki uprzejmości pani dr Kingi Palus, każdy uczeń miał możliwość indywidualnej konsultacji swojej pracy, uzyskania cennych wskazówek dot. rysowania.

We współpracy z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach realizowane są dla klas plastycznych w IV LO warsztaty i wykłady:
17 – 18.02. – “Tajniki rysowania w oparciu o poznane zasady perspektywy” – cykl warsztatów z rysunku odręcznego prowadzonych przez p. dr Kingę Palus. Uczniowie poznawali zasady perspektywy, zapoznali się  z pracami rysunkowymi studentów WST w Katowicach, które stały się inspiracją do wykonywanych ćwiczeń praktycznych. Każdy uczestnik  miał za zadanie przedstawienie prostopadłoscianów w perspektywie zbieżnej jedno i dwuzbieżnej. Dzięki uprzejmości p. dr Kingi Palus, każdy uczeń miał możliwość indywidualnej konsultacji swojej pracy, uzyskania cennych wskazówek dot. rysowania.
22.02 – 01.03. – cykl wykładów realizowanych w zakresie  konstrukcji i technologii ubioru (“Ekologiczne  tekstylia i ubrania”, “Odzież  szyta na miarę w sklepach”).  Prowadzącą zajęcia była dr inż. Monika Bogusławska – Bączek – Kierownik Katedry Wzornictwa  Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, która z wielką pasją dzieliła się swoją wiedzą w tym zakresie. Dziękujemy prowadzącym za poświęcony czas i zachętę do poszukiwania ciekawych i kreatywnych rozwiązań.  


1.03.2021 r. Tym razem uczniowie IV LO mogli zapoznać się z tematami  z zakresu konstrukcji i technologii ubioru (“Ekologiczne  tekstylia i ubrania”(22.02)  oraz “Odzież  szyta na miarę w sklepach” (01.03.) realizowanymi na poziomie akademickim. Tak przez chwilę mogli poczuć się – studentami! Prowadzącą zajęcia była dr inż. Monika Bogusławska – Bączek – Kierownik Katedry Wzornictwa  Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, która z wielką pasją dzieliła się swoją wiedzą w tym zakresie. Dziękujemy za poświęcony czas. Postaramy się – tak jak Pani powiedziała w jednym z wywiadów – nie bać się świata, być otwartymi na nowe działania i poszukiwać ciekawych i kreatywnych rozwiązań. 

 

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor IVLO