ODSŁONIĘCIE MURALU – WYSTĘP NASZYCH UCZNIÓW

Dzisiaj (niedziela) miało miejsce odsłonięcie muralu poświęcanego pamięci profesora Ludwika Maciąga (1920 – 2007), wybitnego malarza, który swoją młodość spędził w Białej Podlaskiej. Obchodzimy setną rocznicę jego urodzin. Mural został namalowany na gmachu ZSO nr 3 (w skład którego wchodzi II LO im. Plater) przy ulicy Narutowicza. W uroczystości wzięły udział władze miasta, syn profesora Maciaga oraz mieszkańcy. Nie zabrakło też naszej dyrekcji i naszych uczniów. Podczas uroczystości miał miejsce krótki występ artystyczny przygotowany przez naszą młodzież. W krótkich scenkach zilustrowano sceny z życia profesora Maciąga. Zaśpiewali Natalia Raczkowska i Bartosz Peszuk. Tę część artystyczną wyreżyserowała nasza polonistka, p. Joanna Ostrowska. Przedstawiamy fotorelację z całej uroczystości i oczywiście występu naszych licealistów.

 

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor IVLO