Dzień Poligloty – Dzień Nowych Technologii w Edukacji 21.03.2018

21.03.2018 r. świętowaliśmy w IV Liceum Ogólnokształcącym Dzień Poligloty, który w tym roku szkolnym był również Dniem Nowych Technologii w Edukacji. Jak co roku liczne atrakcje, wystawy, konkursy uatrakcyjniły tego dnia pobyt młodzieży w szkole. Oczywiście staraliśmy się wykorzystać przy tym elementy TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne).

Klasa lingwistyczna 2B (pod kierunkiem pani Barbary Koniecznej) wzięła udział w warsztatach Die Schweiz in Sicht przeprowadzonych przez panią Wiesławę Stefaniuk z wydawnictwa Pearson.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w próbnym egzaminie maturalnym z języka rosyjskiego przeprowadzonym przez przedstawicieli Centralnej Komisji Edukacji.

Grupa uczniów z klasy 2E pod kierunkiem pani Katarzyny Kulickiej przygotowała plakaty w języku angielskim przedstawiające funkcjonowanie ciała człowieka. W tym dniu odbył się konkurs How the human body works skierowany do uczniów klas o profilu biologiczno-chemicznym, ale znawcy ludzkiego ciała i języka angielskiego znaleźli się również w innych klasach. Konkurs przeprowadzony został przy pomocy telefonów komórkowych i aplikacji Kahoot. W ramach promocji Dnia Nowych Technologii w Edukacji pani Katarzyna Kulicka zapoznała uczniów z możliwością wykorzystania aplikacji Quizlet live i przeprowadziła kilka ćwiczeń dotyczących budowy i funkcji ciała ludzkiego w języku angielskim.

W konkursie piosenki obcojęzycznej (przygotowanym przez panią Monikę Karmasz) zaprezentowali się soliści i duet. Piosenki w języku rosyjskim, francuskim, hiszpańskim i angielskim podobały się zarówno jury, jak i zgromadzonej na hali publiczności.

Chętni uczniowie klasy lingwistycznej przygotowali prezentację o wyrazach pochodzących z rożnych języków, a wykorzystywanych przez nas w codziennym życiu. Kto z nas wie, z jakich języków wywodzą się słowa np.: sedes, cegła czy makijaż? Tego wszystkiego mogliśmy się dowiedzieć z prezentacji, którą można było oglądać podczas przerw na szkolnym korytarzu. Po południu dwuosobowe reprezentacje klas wzięły udział w konkursie Polskie, a jednak obce (przygotowanym przez panią Małgorzatę Bierczyńską-Osuch). Uczniowie musieli wykazać się znajomością pochodzenia wyrazów używanych przez nas na co dzień. Konkurs został przeprowadzony przy pomocy aplikacji Kahoot i telefonów komórkowych. Po konkursie młodzież mogła poznać wersję szkolną aplikacji Quizlet live, wykorzystywaną do nauki słownictwa.

Konkurs plastyczny w tym roku szkolnym obejmował zwroty obcojęzyczne zawierające nazwy kolorów. W konkursie wzięli chętni uczniowie, a ich pomysłowe prace można było podziwiać już od poniedziałku na szkolnym korytarzu.

Oprawę plastyczną Dnia Poligloty przygotowały uczennice klas 3D, a techniczną uczniowie 2B.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursach

i wydarzeniach w dniu 21.03.2018 r i zapraszamy w przyszłym roku.

 

Wyniki konkursów Dzień Poligloty 2018

 

Konkurs plastyczny

I miejsce

Dominik Ciok   IF

II miejsce

Emilia Wojtiuk   IF

IIImiejsce

Weronika Szpura IIA

Wyróżnienia:

Martyna Zalewska IF

Zofia Kulhawczuk  IA

 

Konkurs muzyczny

I miejsce

Jadwiga Kuzaka   IIB

II miejsce

Anna Myronenko III

IIImiejsce

Adrian Litewka IIIC

 

Nagroda publiczności

I miejsce

Daria Szkodzińska IIIA

II miejsce

Jadwiga Kuzaka IIB

III miejsce

Anna Twardowska

 

Konkurs  językowy „Polskie, a jednak obce –pochodzenie wyrazów”

I miejsce  – II B

Zuzanna Ignatiuk

Weronika Rad

II miejsce  – IIID

Weronika Kaliszewska

Alan Skubisz

III miejsce  – II A

Weronika Szpira

Katarzyna Poleszuk

 

Konkurs językowy „How the human body works”

I miejsce  

Kuba Seroczyński  IIE

II miejsce  

Romaniuk Natalia IIE

III miejsce  

Aleksandra Daczkowska IA

Dąbrowska Sylwia IA

 

Konkurs na wiosenne przebranie

Faustyna Wojdakowska 1A

 

Gratulujemy!!!

Linki

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO

Linki

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO