Dzień Bezpiecznego Internetu

W piątek, 23 lutego, w naszej szkole obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

W ramach obchodów przeprowadzone zostaną warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci, konkurs tematyczny oraz konkurs na najciekawszy przedmiot użytkowy wykonany ze starych części komputerowych „CompArt”. zobacz: regulamin
Wystawa prac odbędzie się w piątek i poniedziałek, wtedy też poznamy zwycięzców!

W naszej szkole przeprowadzony zostanie TEST WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE W INTERNECIE. Do testu przystąpić może każdy: uczeń, nauczyciel

Osoby, które najszybciej rozwiążą test otrzymają nagrody rzeczowe:)
Pamiętajmy, że mamy tylko jedną próbę! (gdy ktoś podejdzie więcej razy zostanie zdyskwalifikowany).

 

Test rozwiązujemy tylko 23 lutego!

Krajowym organizatorem DBI jest konsorcjum złożone z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Partnerem Głównym – Fundacja Orange, a Partnerem – firma Facebook.

Organizatorzy co roku starają się, by Dniu Bezpiecznego Internetu przyświecał ważny temat związany z funkcjonowaniem młodych ludzi w sieci, dlatego hasłem tegorocznej akcji jest: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

W ramach obchodów przeprowadzone zostaną warsztaty dotyczące bezpieczeństwa
w sieci, konkurs tematyczny oraz konkurs na najciekawszy przedmiot użytkowy wykonany ze starych części komputerowych „CompArt”. zobacz: regulamin
Prace składamy u nauczycieli informatyki do 21 lutego 2018 r.

Z przeprowadzonych przez NASK-PIB badań („Nastolatki 3.0”) wynika, że środowisko internetu jest często przez samą młodzież odbierane jako zagrażające i agresywne. Prawie 60% respondentów w wieku 13-17 lat było świadkami wyzywania, poniżania i ośmieszania swoich znajomych w sieci. Niemal jedna trzecia (32,2%) przyznała, że sami byli ofiarami wyzwisk, a co piąty (20%) doświadczył ośmieszania w internecie. Alarmujący jest fakt, że tylko 22% młodych ludzi o tych przykrych i obciążających emocjonalnie sytuacjach informuje dorosłych.