Projekt Erasmus+

Dnia 12 lipca 2017 roku pięcioro uczniów naszej szkoły udało się do Wisły na dziewięciodniowy, stuprocentowo finansowany ze środków unijnych wyjazd w ramach wymiany młodzieży Erasmus +, zorganizowany przez Fundację Dobry Rozwój. W tej uroczej górskiej miejscowości uczniowie klas IIIA (Kacper Markiewicz), IIIB (Agnieszka Lewczuk, Natalia Michalak), IIIC (Wojciech Orłowski) oraz IIIF (Julia Adamowska) wraz z przedstawicielami 6 innych krajów- Portugalii, Włoch, Grecji, Litwy, Bułgarii i Rumunii uczyli się o świecie, jego problemach i nawzajem o swoich krajach. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, co dało uczniom doskonałą możliwość rozwinięcia swoich kompetencji językowych.

Cały wyjazd, obfitujący w poruszające i ważne dla młodych ludzi tematy, przeplatany był spotkaniami i wieczorami integracyjnymi polegającymi na wzajemnym poznawaniu się w przyjemny i ciekawy sposób. Uczestnicy mieli okazję spróbować dań typowych dla danego kraju, nauczyć się piosenek w obcych językach i tańców narodowych.

Całe przedsięwzięcie odbywało się pod hasłem „Independent Thinking For Better Understanding”, a przyświecały mu hasła stylu życia przyjaznego dla środowiska i innych , np. wszystkie posiłki podawane w czasie trwania projektu były wegetariańskie; na zajęciach ograniczano zużycie papieru.

Wyjazd ten dał też uczniom naszej szkoły możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania innych kultur czy po prostu przeżycia czegoś ciekawego i nieznanego, jednocześnie szlifując język angielski. Na pewno zapamiętają oni ten wyjazd na długo i będą miło go wspominać!

Zasady projektu obligowały również uczestników do tego, by po powrocie z wyjazdu poinformować  o nim innych i dlatego w dn. 6-7.09 spotkali się z uczniami kl. 3A, 3F, 3B i 2B, by przybliżyć im ideę wymiany młodzieży Erasmus+ i być może zachęcić pasjonatów języka angielskiego i ludzi ciekawych świata do udziału w kolejnych edycjach projektu.