Dni Teatru w naszym liceum

Może to trywialne, ale w teatrze nie zawsze chodzi o sam spektakl.

Czasami ważniejsze jest spotkanie”

R. Krzyżowski

 

Dni Teatru w naszym liceum.

 

Nasze liceum 21 czerwca br.   stało się miejscem, w którym miłośnicy sztuki mogli wkroczyć
w tajemniczy świat teatru.  Szkolny Teatr „Atelier” prowadzony przez p. Beatę Kuzko i p. Beatę Samojluk zaprezentował  publiczności pięć autorskich monodramów  oraz spektakl „Trzy trupy
i komisarka”. Dodatkowo widzowie mogli  obejrzeć wystawę pt. „Wielcy ludzie teatru” oraz dwie prezentacje multimedialne: „Formy wyrazu”, „Słowem malowane”. Miłym akcentem była obecność  Michała Skrzypczaka, obecnie absolwenta naszej szkoły, który zapamiętany został z roli Piotra z pierwszego spektaklu przygotowanego przez Teatr „Atelier”.  Michał podzielił się z uczestnikami  swoimi doświadczeniami teatralnymi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkań ze sztuką zaproszeni byli
do teatralnej kawiarenki.

Szkolny Dzień Teatru to kontynuacja całego cyklu działań zaplanowanych w ramach Dni Teatru. Grupa teatralna „Atelier” w dn. 7 – 9 VI 2017 r. uczestniczyła w profesjonalnych warsztatach teatralnych prowadzonych przez znanych aktorów: p. Jakuba Kasprzaka – Teatr „Alatyr”  w Warszawie , p. Andrzeja Jakubasa – Teatr Powszechny w Łodzi oraz producenta Piotra Kalicę (Teatr „Alatyr”). Był to czas spędzony na zmaganiach z tworzeniem kreacji scenicznej danej postaci. Punktem wyjścia były obejrzane spektakle: „Rokcy Babloa” – genialna opowieść o marzeniach, naszych codziennych zwycięstwach i porażkach
(Teatr „Alatyr”) oraz „Dziewczyna jak ta” – spektakl o tym,
 jak internetowy hejt  potrafi zniszczyć człowieka (Teatr Powszechny w Łodzi).

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość spotkania się i porozmawiania  z odtwórcami  głównych ról, twórcami i producentami obu spektakli.  

Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie wykorzystali w tworzeniu ostatecznej formy autorskich monodramów, które zostały zaprezentowane podczas Szkolnego Dnia Teatru.