WYCIECZKA 3B i 3E „WROCŁAW – PRAGA – GÓRY STOŁOWE”

W dniach 24-27 maja uczniowie klas  3b,  3e, 2a wzięli  udział w wycieczce Wrocław-Praga-Góry Stołowe. Opiekunami grupy były Panie Profesor Bożena Kłoczewska oraz Anna Wojtiuk oraz Panowie Profesorowie Ireneusz Litwiniuk i Henryk Protasiuk. Wycieczka została zorganizowana przez biuro podróży JUVENTUR, o nocleg i wyżywienie uczestników zadbał ośrodek „Marysieńka” w Lewinie Kłodzkim.

Pierwszy dzień uczniowie spędzili we Wrocławiu, podziwiali przepiękną Starówkę. Młodzież spacerując z przewodnikiem oglądała najważniejsze zabytki miasta – Ratusz, Ostrów Tumski z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela, pomnik Aleksandra Fredry… Oczywiście wszystkiemu towarzyszyło polowanie na krasnale.

Kolejnego dnia, uczestnicy wybrali się w Góry Stołowe. Niestety, pogoda nie dopisywała, z tego powodu wyprawa została podzielona. Rano, uczniowie przeszli naturalny labirynt Błędnych Skał. Kręcono tam sceny z filmu „Opowieści z Narnii”. Wieczorem, już przy pięknej pogodzie, młodzież udała się na Szczeliniec Wielki (najwyższy szczyt Gór Stołowych).

Trzeci dzień wycieczki młodzież spędziła w stolicy Czech – Pradze. Młodzi turyści wraz ze wspaniałym przewodnikiem zachwycali się Zamkiem Praskim, Katedrą św. Wita ze skarbcem królewskim z insygniami władzy, Mauzoleum św. Jana Nepomucena oraz Rodziny Habsburgów. Zwieńczeniem zwiedzania był spacer po Moście Karola, łączącym dwa brzegi Wełtawy.

Ostatni dzień wycieczki był powrotem do Wrocławia, gdzie uczniowie zwiedzali we własnym zakresie ogród zoologiczny wraz z Afrykanarium.

Wyjazd pomimo nie do końca słonecznej pogody okazał się niezwykle udany. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Dziękujemy!!

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:


 

 

 
 

 

 


Sponsor kursu j. angielskiego

Sponsor IVLO