UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Dzisiaj, 26 czerwca  o godzinie 11:00 cała społeczność szkolna IV Liceum Ogólnokształcącego  im. Stanisława Staszica spotkała się w Teamsach.

Był to czas podsumowań, życzeń oraz nadziei, że w końcu , po wakacjach, powrócimy do tradycyjnych spotkań w salach lekcyjnych.

 

Pani Dyrektor – Aleksandra Dopierała podsumowała rok szkolny , który dla całej społeczności licealnej  przyniósł wiele wyzwań. W swoim przemówieniu, mówiąc o wartościach, potrzebie dociekania prawdy i poszukiwania w sobie wrażliwości  przytoczyła przepiękne słowa tegorocznych absolwentek naszego liceum – laureatek ogólnopolskich konkursów literackich:

„ Czym jest prawda? Kto decyduje o życiu i śmierci? Jak ma na imię wiatr i dokąd przez cały czas pędzi? Dlaczego kamienie milczą? I… dlaczego wszyscy, którzy mają usta też milczą…”  (Aleksandra Daczkowska „Młody pęd” (fragm.);

„Ten, któremu nie dano nadziei – dawał nadzieję.Ten, którego wykluczono – nie osądzał.Ten, którego poniżano – pocieszał” (Faustyna Wojdakowska “Pan Madeleine” (fragm.)).

Przesłania zapisane w słowach absolwentek to miara naszego człowieczeństwa i najlepsza wskazówka, co w życiu każdego z nas powinno być istotne: rozmowa, pokora i życzliwość wobec innych. I właśnie o tym mówiła także p. Magdalena Klimiuk – opiekun Szkolnego Wolontariatu, która podziękowała wszystkim klasom i uczniom zaangażowanym w działania na rzecz potrzebujących: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1Ag, 1Bg, 1Cg, 1Dg, 2a, 2d, 2c.

Następnie Pani Sylwia Kryńska-Kawka – nauczyciel j. rosyjskiego – przedstawiła wyniki konkursów : VII Rejonowego Konkursu Ortograficznego z języka rosyjskiego, Szkolnego Konkursu Plastycznego ”Moja okładka podręcznika do języka rosyjskiego” (informacja o konkursie w odrębnym artykule),  a Pani Anna Myć – nauczyciel wych. fiz. – podsumowała rok szkolny w kategorii sportu.

Pięknym podsumowaniem roku szkolnego oraz działań społeczności szkolnej była przedstawiona prezentacja, która przyniosła nam wiele wzruszeń.

Na zakończenie spotkania  Pani Dyrektor  podziękowała wszystkim za życzliwość, wytrwałość, kreatywność i bycie w Teamsach oraz złożyła życzenia na czas wolny, który jest przed nami.

 

 

 

 

Linki

https://uonetplus.vulcan.net.pl/bialapodlaska/

Ligi przedmiotowe

Projekty

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO