Zakończenie roku szkolnego klas III

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 uczniów klas III miało miejsce 24 kwietnia 20 r. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość nie mogła się odbyć w szkole.

O godzinie 12.00 uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście zasiedli przed komputerami i telefonami aby połączyć się za pomocą wykorzystywanej na co dzień do lekcji on-line platformy Teams. Spotkanie odbyło się według tradycyjnego scenariusza, prowadziła p. dyrektor, Aleksandra Dopierała. Pani dyrektor podkreśliła wyjątkowość wydarzenia: „Jesteście pierwszym rocznikiem w historii, który w ten sposób kończy naukę. W swoich domach, skupieni teraz przed ekranami komputerów lub telefonów uczestniczycie w uroczystym zdalnym zakończeniu roku szkolnego.” Głos zabrali zaproszenie goście: pan Michał Litwiniuk – Prezydent Miasta Biała Podlaska, pani Agata Kapica – Managera Programu Microsoft dla Edukacji, Ksiądz Henryk Jakubowicz – proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, pan Konrad Radzikowski – Przewodniczący Rady Rodziców.

Naszych absolwentów pożegnał przedstawiciel uczniów – Mateusz Parchotiuk 2b. W imieniu uczniów klas III wystąpiła Weronika Dawidziuk z 3f. Pani dyrektor wręczyła nagrody: Mistrza podstawy Staszicowskiej dla Aleksandry Daczkowskiej kl 3a, nagrody „Wybitny Uczeń Staszica” dla Kladii Łukaszu kl. 3e, Nagród Dyrektora dla Faustyny Wojdakowskiej kl. 3a i Anny Myronenko kl. 3c oraz nagrody dla Damiana Pyżuka kl. 3f.

Cieszymy się, mieliśmy możliwość przeżycia tak wyjątkowej chwili wspólnie z naszymi uczniami i ich rodzicami. Mogliśmy się zobaczyć i usłyszeć. Mimo, że uroczystość odbyła się zdalnie nie zabrakło wzruszeń. Mamy nadzieję na spotkanie w lepszej i zdrowszej rzeczywistości. Absolwentom życzymy powodzenia na maturze i udanego startu w dorosłość.

 

 

Film z zakończenia roku:

 

 

 

Linki

https://uonetplus.vulcan.net.pl/bialapodlaska/

Ligi przedmiotowe

Projekty

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO