WYCIECZKA KLASY MUZYCZNO-MEDIALNEJ DO WARSZAWY

W ostatni piątek uczniowie klasy 2C, o profilu muzyczno-medialnym, wybrali się na wycieczkę do stolicy wraz z wychowawcą- panią Małgorzatą Górak oraz z nauczycielką języka polskiego panią Joanną Ostrowską. Pierwszą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Polskiego Radia. Młodzież miała okazję poznać warunki i specyfikę pracy dziennikarzy radiowych i operatorów dźwięku oraz dowiedzieć się jak realizowało się programy radiowe dawniej i jak robi się to aktualnie.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Łazienek Królewskich, czyli letniej rezydencji króla Stanisława Augusta, którą tworzą klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody, nazywane  “najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”.
Głównym punktem programu był spektakl „Ułani” w Teatrze Narodowym. Sztuka na pewno na długo zostanie w pamięci naszych uczniów, gdyż odtwórcą jednej z głównych ról był nasz absolwent, Hubert Paszkiewicz, który kilka lat temu zaczynał swoją karierę w naszej  Szkolnej Grupie Teatralnej „TSUNAMI” prowadzonej właśnie przez panią Małgorzatę Górak.

Zdjęcia: p. Joanna Ostrowska i Joanna Kuniszyk kl.1c

Linki

https://uonetplus.vulcan.net.pl/bialapodlaska/

Ligi przedmiotowe

Projekty

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO