„Znamię! Znam je?”

W dniach 21 -27 maja został zrealizowany w naszej szkole program profilaktyki czerniaka „Znamię! Znam je?”. Do akcji bardzo aktywnie włączyli się uczniowie – głównie z klasy 2e.
W ramach programu podjęto wiele działań informacyjno – edukacyjnych, przybliżających społeczności szkolnej problematykę raka skóry – czerniaka, były to:
– Udział w spotkaniu z lekarzem – uczniowie z klasy 2e wraz z nauczycielem Bożeną Kłoczewską uczestniczyli w spotkaniu z dr n. med. Teresą Żukowską, specjalistą dermatolog – wenerolog, która przedstawiła temat „Promieniowanie słoneczne – dobrodziejstwo czy zagrożenie”. Wykład odbył się 20 maja w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej w Białej Podlaskiej i był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy z profilaktyki czerniaka, którą uczennice klasy 2e mogły przekazać swoim koleżankom i kolegom podczas realizacji programu profilaktycznego „ Znamię. Znam je?”. Podczas spotkania z panią dr Żukowską można było również zbadać swoje pieprzyki i znamiona.
– Zajęcia edukacyjne z profilaktyki czerniaka, które na lekcjach wychowawczych przeprowadzili uczniowie z klasy 2e: Julia Bagłaj, Anita Koch, Julka Kozioł, Martyna Cenian, Hubert Kowaluk, Julia Siedleka, Julia Tymoszuk. Na zajęciach, które odbyły się we wszystkich klasach, uczniowie otrzymali również ulotki oraz wypełniali ankietę wiedzy o czerniaku.
– Gazetki i plakaty informacyjne na korytarzach
– Wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów klasy 2a.
Program profilaktyki czerniaka zrealizowano przy współpracy z Sekcją Oświaty Zdrowotnej PSSE w Białej Podlaskiej a koordynatorkami działań były p. Bożena Kłoczewska i p. Justyna Kaliszewska- Łodyga.

Linki

https://uonetplus.vulcan.net.pl/bialapodlaska/

Ligi przedmiotowe

Projekty

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO