Dzień Poligloty

Tradycyjnie, jak co roku 21 marca 2019 był w naszej szkole Dniem Poligloty. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w konkursach dotyczących znajomości języków obcych.

23 uczniów przystąpiło do konkursu Mistrz Języków Obcych, zadaniem uczestników było  rozwiązanie testu w dwóch językach: angielskim i wybranym drugim języku. Największymi umiejętnościami wykazali się uczniowie klas lingwistycznych:

I miejsce – Emilia Kościuk kl.3B oraz Zuzanna Ignaciuk kl.3B

II miejsce – Sara Krygier kl.1B

III miejsce – Emilia Panasiuk kl. 2B

Uczniowie wzięli również udział w konkursie piosenki obcojęzycznej. Najbardziej uzdolnieni wokaliści zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Publiczność oceniła najwyżej następujące osoby:

I miejsce – Jadwiga Kuzaka kl. 3B

II miejsce – Julia Maksymiuk kl. 1B

III miejsce – Małgorzata Artyszuk kl. 2A

Zorganizowany został również turniej klasowy – konkurs wiedzy o krajach obcojęzycznych. W drodze eliminacji wyłonione zostały najlepsze klasy, które zaprezentowały swoje wiadomości i umiejętności językowe na żywo. Turniej przypominał znaną wszystkim Familiadę, ale w naszej szkole o tytuł zwycięzcy walczyły trzy drużyny: 1A, 1B oraz 2B. Publiczność dopingowała swoich faworytów, którzy rozwiązywali w czasie trzech rund wcale nie takie łatwe zadania: rozpoznawali postacie, budynki, miejsca w różnych krajach oraz wykazali się znajomością idiomów w języku angielskim. Zwycięska drużyna z klasy 1B pokonała tyko jednym punktem uczniów z klasy 2B.

I miejsce – klasa 1B

II miejsce – klasa 2B

III miejsce – klasa 1A

 

Nie zabrakło też konkurencji dla młodzieży utalentowanej plastycznie. Tegoroczna edycja konkursu plastycznego to nazwy zwierząt zawarte w idiomach i przysłowiach językach obcych. Zwycięzcy to:

I miejsce –  Bartosz Kaliszuk 2D

II miejsce – Kamila Gawrońska 1A

III miejsce – Karolina Korpysz 1D

Wyróżnienie – Kamila Gawrońska 1A

 

Studenci z Koła Naukowego Anglistów z PSW poprowadzili lekcję pokazową pt.: Who wants to be a millionaire? Zajęcia w formule teleturnieju przeprowadzone zostały w języku angielskim. Nasi uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy asystowane przez studentów grupy angielskiej. Pytania sprawdzały wiedzę z zakresu gramatyki, historii oraz kultury krajów anglojęzycznych.  Opiekunem studentów z PSW był mgr Daniel Sawczuk.

Klasa 1B zorganizowała w tym dniu The best kiermasz In der Welt, na którym serwowane były potrawy pochodzące z różnych zakątków świata. Wszystko było pyszne.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy !!!

Linki

https://uonetplus.vulcan.net.pl/bialapodlaska/

Ligi przedmiotowe

Projekty

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO