STRAŻ GRANICZNA RP

W ramach prowadzonej współpracy z Nadbużańskim Odziałem Straży Granicznej RP, odbyło się  spotkanie w naszej szkole którego celem było przybliżenie młodzieży problemu i procederu handlu ludźmi, wyjaśnienie na czym polega ta kategoria przestępstw.

W kontekście handlu ludźmi uczniów  interesowały takie tematy jak uprowadzenia nastolatków za granicę, a także podejmowanie pracy zarobkowej za granicą. Uczniom wyemitowano także film Straży Granicznej RP w którym poruszona została ta problematyka.

Spotkanie miało walor wychowawczy oraz edukacyjny co w znaczący sposób wpłynęło na świadomość naszych  uczniów odnoszących się do zagrożeń jakie czekają na młodych ludzi w naszym kraju jak i poza jego granicami. Szkoła dzięki nawiązaniu współpracy ze Strażą Graniczną promowała aktywną postawę przeciwdziałania tego typu zagrożeniom zyskując wsparcie służb mundurowych. W drugiej części spotkania odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy które przeprowadził pracownik Straży Granicznej i nasz absolwent Damian Zasadzki.

 

Linki

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO