7 listopada 2018 r. w Lublinie podczas uroczystej gali nasza uczennica – Faustyna Wojdakowska odebrała nagrodę jako Finalistka XXI Jesiennych Debiutów Poetyckich za wiersze  “Rozmowa z uczniem” i „Rozważania popołudniowe”.

Była to już XXI edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Poetyckiego organizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Wydział Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Związek Literatów Polskich/Oddział w Lublinie oraz Fundację Fuga Mundi. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Lubelski, Prezydent Miasta Lublin.

Prace uczennicy zostały bardzo dobrze ocenione , dostrzeżono walory zarówno merytoryczne jak i językowe. Podkreślono trafność interpretacji rzeczywistości oraz walory patriotyczne. Wiersz „Rozmowa z uczniem” ukazał się w wydanym okolicznościowym tomiku.

Tym bardziej Faustynie należą się gratulacje, ponieważ jej twórczość była oceniana przez wybitne postacie ze świata nauki i literatury.

Ścieżka poetycka Faustyny jest potwierdzeniem dojrzałości autorki w postrzeganiu świata i wykorzystywaniu oryginalnych form w zapisie codziennych zmagań egzystencjalnych. Każdy jej wiersz to kolejne zaskakujące odkrycie, doceniane także na wielu innych konkursach. Już niedługo wszyscy będą mogli się o tym przekonać na Spotkaniu Autorskim” – mówi p. Beata Samojluk  – nauczycielka języka polskiego towarzysząca uczennicy w jej drodze poetyckiej.

Na swoim koncie Faustyna  ma już następujące  sukcesy: Nagroda Specjalna w XX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Jesienne Debiuty Poetyckie” za wiersz „Po, Ra” w kategorii „wiersze o M. Skłodowskiej – Curie”, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poezji  im. Marii Konopnickiej za wiersz “Święte myśli, dwa Wyróżnienia w XIX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim.

Gratulujemy!

 

Linki

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO