Kategoria: Aktualności

Dzień Otwarty

W sobotę, 30 marca odbędzie się dzień otwarty dla Kandydatów do klas I Liceum Staszica w roku szkolnym 2019/2020. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną, dostępną na zakładce profile.  

Sukces naszej uczennicy!

W dniu 21.03.2019  odbyły się powiatowe eliminacje do  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” które  miały na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

STRAŻ GRANICZNA RP

W ramach prowadzonej współpracy z Nadbużańskim Odziałem Straży Granicznej RP, odbyło się  spotkanie w naszej szkole którego celem było przybliżenie młodzieży problemu i procederu handlu ludźmi, wyjaśnienie na czym polega ta kategoria przestępstw.

Wolontariusze w Azylu

W pierwszym tygodniu ferii przedstawicielki szkolnego wolontariatu Julia Burak i Iza Dzięcioł wspólnie z panią profesor Magdaleną Klimiuk odwiedziły Schronisko Azyl w Białej Podlaskiej.

SPOTKANIE Z PANEM GRZEGORZEM MICHAŁOWSKIM

13 marca gościliśmy w szkole nietuzinkową osobę, pana Grzegorza Michałowskiego – regionalistę, redaktora naczelnego „Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego”, a przede wszystkim odkrywcę wielu lokalnych poetów i wydawcę tomików ich poezji.

Dzień Kultury Słowiańskiej

W piątek (15 marca) po raz szósty odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Słowiańskiej. Jest to impreza cykliczna mająca na celu propagowanie języka i kultury rosyjskiej.

Harmonogram matur ustnych

Przyszłych maturzystów zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem egzaminów ustnych w roku szkolnym 2018/2019. Język polski rozpoczyna się o godz. 1230 Języki obce rozpoczynają się o godz. 1400 Harmonogram matur ustnych:   Klasa III A KOD J. polski J. angielski J. rosyjski A01 20.V 17.V A02 16.V 22.V A03 20.V 17.V A04 20.V 23.V A05 20.V 17.V A06 20.V 17.V A07 20.V 17.V A08 20.V 17.V A09 20.V 17.V A10…

Dzień matematyki

14 marca w nasze szkole królowała matematyka. Uczniowie rozwiązywali test matematyczny “Para się postara”. Na korytarzu znaleźć można było rebusy matematyczne. Klasa która najlepiej rozwiązała test i rebusy (punkty sumujemy) otrzyma nagrody. Jak każdego roku w całej szkole ukryte były zadania matematyczne. Wśród osób, które dobrze rozwiązały wszystkie dobrze rozlosujemy nagrody. W tym roku można też było zagrać w CHIŃCZYKA. wszystkie stanowiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wyniki konkursów i…

KONKURS NA LOGO NASZEGO PROJEKTU ERASMUS

Zaprojektuj logo PROJEKTU ERASMUS + pod hasłem ”En marche à travers l’histoire vers de nouvelles expériences, de nouveaux mondes, de nouveaux espoirs -Przez historię do nowych doświadczeń, nowych światów, nowych nadziei”. Wygraj 200 EURO! Termin do 15 marca 2019!   Regulamin konkursu Art.1 – Cel Głównym celem konkursu jest promocja projektu Erasmus+ ” Przez historię do nowych doświadczeń, nowych światów, nowych nadziei ” wśród młodzieży szkolnej i w środowisku lokalnym….

PARLAMENT RP

Konkurs wiedzy o parlamencie RP zorganizowany został  przez posła Marcina Duszka w I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat historii i rzeczywistości polskiego parlamentu, współczesnej roli, znaczenia i funkcjonowania Senatu i Sejmu, a także przybliżenie młodzieży postaci związanych z obecnym parlamentaryzmem. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Uczniowie mieli            na rozwiązanie testu 30 minut. W…

Linki

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO

Linki

Ligi przedmiotowe

Warto zobaczyć:

Sponsor IVLO